مدح ماه غلو نیست

به بهانه پایان سفر رهبر انقلاب به قم
اشک دارد چشمم؛ چه بارانی است هوای دلم. گویی تکه ابری هستم هروله کنان و روان در آسمان از قم به تهران. می خواهم گریه کنم مثل آن جوان قمی که چشمش از فراق آقا قمقمه ای شده پر از اشک و یا چون آن بسیجی نوجوان که شکر گفته خدا را که دوباره برگشته رهبری به بیت رهبری. باید خودم را جای آن طلبه ای بگذارم که هوایی شده امشب و می خواهد ماه را در آسمان شهر قم بجوید. چه زود تمام شد سفر ماه به شهر روح الله. آه باید کشید از نهانخانه دل و نکته ها باید گفت:
۱- به شدت احساس می کنم جای خالی سلسله برنامه هایی تحت عنوان ولایت را در رسانه ملی و حالا با هر اسمی. دعوایی نداریم سر نام. این برنامه می تواند پاسخی باشد به عطش ستاره هایی که جز گرد نور ماه طواف نمی کنند. این برنامه می تواند پاسخ دهد به شبهات موجود و سیراب کند از پاسخ فقهی درباره موضوع ولایت فقیه. می تواند سخنان امام خمینی(ره) را پوشش دهد. این سلسله برنامه ها می تواند جبران کند برخی معذورات شبکه های دیگر سیما به ویژه شبکه های خبری را وقتی که آقا به مسافرتی می رود. این برنامه ها را باید درست کرد. رسانه ملی در دوران فتنه چه خوب وارد گود شد و از میدان فتنه غبارزدایی کرد. چیزی شبیه همان برنامه ها.
۲- بهترین سفرنامه قم و اصولا بهترین سفرنامه هر سفری که آقا می رود، تنظیم مکتوب مشروح سخنان و دیدارهای ایشان است. در نظر بگیرید کتابی را که همه آنچه رهبر در قم گفته اند در یک جا گرد آورده باشد؛ چه سفرنامه ای بهتر از این؟ و چه حاشیه ای است که از متن، بهتر باشد؟
۳- در زمان حضور آقا در قم چه بسیار که رسانه مجازی به وجود آمد و چقدر هم خوب و خودجوش به نحو احسن کارشان را انجام دادند. حیف است این رسانه ها تعطیل شود. این رسانه می تواند یک وبلاگ شخصی باشد و یا یک سایت خبری و یا یک شبکه خبری پیامکی و هرچه. عزیزان قمی به نظرم خوب است حضور رهبر در قم را از این نظر هم به فال نیک بگیرند و دائمی کنند کار خود را و به ویژه، پیگیری و مطالبه کنند فرامین آقا را در همه زمینه ها.
۴- جا دارد همین جا از قمی های عزیز تشکر کرد که دگربار نشان دادند پیوند حوزه با حکومت و مراجع با ولایت چقدر محکم و پابرجاست و چه خوب بر دهان دشمنی زدند که قرائت های ناپسند از استقلال حوزه از حکومت داشت. قم باز هم بر دهان دشمن کوفت و از کویر قم، عطر غدیرخم به مشام همگان رساند.
۵- این آخری اما شکر به درگاه خداوند است به خاطر نعمت ولایت فقیه و صد البته مصداق آن، رهبر فرزانه انقلاب. بارها گفته ام؛ بگذار در روزگاری که شب پرستی تبدیل به مد روز شده، ما ستاره ها در این شبهای بی خورشید، مداح ماه باشیم و با دانستن قدر ماه، نشان دهیم که برای ظهور دوباره آفتاب آماده ایم. مدح ماه، غلو نیست؛ کسانی که شب را می پرستند باید بگویند چرا برای تاریکی و ظلمت، چاپلوسی می کنند؟

حسین قدیانی

/ 0 نظر / 6 بازدید